تبلیغات
بسم الله الرحمن الرحیم - دل نوشته1
بسم الله الرحمن الرحیم
آموزگار را گر چه خداوند گار نیست بعد از خدای برتر از آموزگار نیست
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
نقاش نقشهای نكو!
قلم دردست می گیری وبر لوح دلم نقش ها می زنی از بهترین یاد ها و نام ها. نقشی از آب ، نقشی از گل محمدی، از پدر، از مادر، ازآبی آسمان و نقشی ماندگار از خدا.

با قلمدانی خالی از دانایی به مكتبت می آیم و با توشه های فراوانی از قلم و علم و ادب و سوال و جواب و دانستن، بدرقه ام می كنی. مهربان تر از تو دایه ای دیده ای این گونه با سخاوت و سخن شناس و دل آگاه؟

اینجاست كه معنی این كلام مشهور را بهتر می فهمم كه:
«اگر به جای اسلحه، با معلم به جنگ دنیا می رفتیم، همه دشمنان نابود می شدند.»

رساترین فریاد، فریاد توست كه بر بام جان ها آواز می دهی و كام پروانه ها سرشار می شود از حقیقت و جام درختان سیراب از طراوت، و جان متعلمان، لبریز از تازگی بازی گوی و میدان و عاطفه و كتاب. زمزمه تو مقدس ترین ترانه است در گوش پیچك های عاشق تا گرم و سبز و سیراب، از منبر صنوبر های استوار بالا روند تا جایی كه با دستان خویش یك تكه آفتاب بردارند و برای همیشه نور در كوله بار نهند. و من تو را می بینم كه با وسواس و دغدغه تمام این عبورِ سرشار را می پایی.

وقتی كشتی عمر انسانی از مسیر مدرسه عبور می كند دستان تو لبریز از فانوس می شوند و از امواج سهمگین ایام، عبورش می دهی و چون نسیمی كه كشتی را به سمت ساحل سعادت و خجستگی هدایت می كند بر بلندای كلمه می ایستی و «دیدارآشنا» را مژده اش می دهی.
نوع مطلب : مطالعه روزانه، 
برچسب ها :
چهارشنبه 7 اردیبهشت 1390 :: نویسنده : اعظم جاپلقی


درباره وبلاگ

هفته معلم گرامی باد!
مدیر وبلاگ : اعظم جاپلقی
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :